pátek 26. ledna 2018

Sestry

Ony dvě, princezny z Hradu Olomouckého, královny našeho světa. Spolu, vedle sebe, proti nám, proti světu. SESTRY...

Když jsme rodině a přátelům oznamovali, že čekáme druhé miminko, a to 14 měsíců od prvorozené Magdalenky, překvapily mě reakce okolí. Od lítosti přes posměšky, až po nevhodné narážky na to, že na sociálních dávkách je život nejjednodušší. Srandu si bohužel nedělám, mnohdy mě to samotnou hodně bolelo a mrzelo, protože jsme druhé miminko takto brzo vědomě plánovali. Moc jsem chtěla, aby děti byly od sebe maximálně rok a půl, spíš méně. Magdalenka byla úžasně hodná, cítila jsem, že mně i jí někdo schází, že naše rodinné počty nejsou kompletní (což možná nejsou ani teď, ale zatím vnímám, že je vše tak, jak má být 😇) a zvládnu víc.


Celé těhotenství probíhalo stejně jako prvně bez problémů, bolestí, komplikací, a musím přiznat, že jsem si ho užívala. 😇 Majdička byla sice malinká, ale stejně jakoby vnímala přítomnost dalšího človíčka a aniž bychom ji to učili, pusinkovala mi břicho, tulila se k němu a ať mi nikdo netvrdí, že o ní nevěděla!Ten první pohled.. Nemohly jsme je od sebe dostat! Magdalenka chodila vždycky nejdřív pozdravit Inušku a zkontrolovat ji, pak teprve přivítat se za mnou. Ty dvě se už dávno znaly, nepotřebovaly se seznamovat, ani si na sebe zvykat.


Pozoruju je denně už víc jak 9 měsíců a jsou pro mě vzorem. Jasně, každý den se aspoň chvilku přetahují o nějakou hračku, ale probíhá to naštěstí bez řevu a Majdi si zatím umí sjednat pořádek elegantně. 😄 Inůfka ji obdivuje, naslouchá a poslouchá. Rozumí si i beze slov, a já jen přihlížím a žasnu nad tou Láskou. Že rodiče učí své děti? Já se učím od nich. Učím se milovat jejich láskou, dívat se na svět jejich nadšenýma očima, k lidem přistupovat s jejich důvěrou. Učím se žít přítomnost.

6 komentářů:

 1. Ani, holčičky jsou úžasné a vy odvážní, že jste si je přáli mít tak blízko sebe. Brácha "nechtěně"mají první dcerky také blízko sebe, od mala se měly rádi a trvá to pořád. Už jim letos bude 10 a 9let. Naši dvá se taky mají rádi, ale boj o hračky probíhá dost hlasitě :-(...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nějak jsem cítila, že to tak má být, a ano :) Maruško věřím, že i to se k lepšímu obrátí! Myslím si, že nás takové boje teprve čekají :-D zatím je Inušce šumák, že jí někdo něco vezme, jde si hned pro cokoliv jiného, ale tak to asi nezůstane..

   Vymazat
 2. Nádhera! "Ty dvě se už dávno znaly..." mám přesně ten pocit když vidím naši malou velkou Adélku 19m, které se cca za dva týdny narodí sestřička. Taky jsem přesvědčená, že ví moc dobře, kdo je v bříšku a co se děje. Od začátku mého 2.tehotenstvi byla nesmírně empatická k tomu, co zrovna prožívám... A nemůžu se dočkat, až ty dvě lásky uvidím spolu 😍😍

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je krásné! :) budu na vás myslet, ať je všechno v pořádku a ať se holčičky poznají při prvním setkání! :)

   Vymazat
 3. To je krásný!!! Děti jsou prý hodně intuitivní a otevřené, tak věřím, že to holkám bude skvěle klapat dál! Zaujalo mě, že když Inuška nedostane od ségry hračku, kterou zrovna chtěla, jde si vzít něco jiného. Myslím si, že dostala do vínku šťastnou povahu!-že nebude na něčem (nesmyslně) lpět a relativně snadno si najde jinou činnost, kamarádku apod. Petra.

  OdpovědětVymazat
 4. Aničko, úplný souhlas, a i když je to možná pro vás rodiče chvílemi i náročnější a chvilku asi ještě bude, později bude kladů toho malého věkového rozdílu jenom přibývat. Naši dva nejmladší (holka a kluk) mají mezi sebou rok a půl a taky mají od počátku úžasný vztah a téměř všechno dělají spolu, hrají se spolu venku i doma, a teď se i učí spolu (kluk je už ve 4. a holka ve 3. třídě). Nejstarší dcera je od kluka starší o 3 roky a něco, ale nikdy s těmi mladšími neměla až tak blízký vztah (i když je má moc ráda), vždy byla ve všem díky svému věku už o dost napřed a proto hledala k sobě spíš kamarádky v okolí. Ti dva mladší si často vystačili sami spolu, neznámi lidé se nás často ptali zda jsou dvojčata, nejen vzhled i chování se k sobě navzájem bylo (a snad ještě dlouho bude) v jednom souznění ;-)

  OdpovědětVymazat

Děkuju, že jste si našli čas a chcete okomentovat můj příspěvek.