čtvrtek 1. února 2018

Cesta

JSME TU! Máme za sebou 13,5 hodiny trvající cestu, a i když jsou čtyři ráno, částečně vybalujeme a holky se seznamují s novým domovem. 😊 V autě jsem spala celkem 3minuty, a cítím se jako po dalším porodu - unavená, a přesto spát nemůžu, kolik mám v sobě energie a radosti. Jsem tolik šťastná! 😇Jak už to tak s dětmi bývá, nic se nestíhá na čas, který si předem stanovíte. 😅 Tudíž i my jsme toto pravidlo museli dodržet a vyrazili jsme o 2h později, než bylo v plánu. Ve výsledku se tento posun projevil jako ideální, protože holky byly dostatečně unavené a okamžitě usnuly.


Kolem 17h se probudily a museli jsme zastavit, aby se rozdivočelá Inůfka vyřádila na podlaze McDonaldu. 😆 Magdalenka poprvé okusila chuť tohoto ostatními matkami odsuzovaného pokrmu (jen hranolky!), a myslím, že takové jídlo nemáme do budoucna už zapotřebí..To byla naše jediná velká pauza (cca 1,5h), a zbytek cesty už jsme zastavili jen 2x na rychlé natankování auta i Inůfky. 😄 Sama bych nečekala, že to proběhne takhle hladce, ale holky byly prostě úžasné. Majdička se chvilku dívala na svůj oblíbený seriál a pak si sama řekla, že chce spinkat, zalomila to, a vstala až v Holandsku po zaparkování! 
Opravdu bych tomu nevěřila, že ty naše holky budou i na takto dlouhé trase hodné. Ini je teď trošku náročnější na dopravu, protože chce prostě lozit a chodit, a všecko ostatní jí samozřejmě vadí.. 😅 Teď už chápete, jakou radost jsem po příjezdu měla!


Celou cestu bravurně odřídil Dominik, já si moc netroufala.. Dálnice prostě nemusím, pokud to není nutné, ale byla jsem připravena v záloze, kdyby náhodou. 💪 Zvládl to sám, ve 4h ráno jsme zaparkovali ve městě Weesp, u našeho domu Tureluur. Náš malinký, útulný, rustikálně zařízený, dřevem provoněný domov. No.. malinký.. je větší, než náš byt v Olomouci, takže zas tak malinký není.😀 Bude to velká změna oproti životu v centru města, od kterého jsme v tuto chvíli 3km daleko. Ale těším se, na každé malé dobrodružství, které nás tu čeká! 😇


A na závěr malá soutěž o dvě pohlednice od nás - stačí napsat komentář buď sem na blog (to bude první výherce), nebo na facebookovou stránku k příspěvku o zveřejnění tohoto článku (druhý výherce). Jakýkoliv, prostě co vás napadne. 😇 Jednoho vylosuje Majdi, druhého Ingrid. Tak pokud máte o pohled zájem, pište do neděle 4.2. do 12h. 

28 komentářů:

 1. Ani, tu větu o hranolkách jsem četla dvakrát, abych se ujistila, že Ingrid už je okusila:-D a stejně jsem ji musela číst potřetí abych zjistila, že Magdalenka;-). Jsem zvědavá jaký máte domeček. Helča z PoŠuKova

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Heli nic si z toho nedělej, já se občas neumím vyjadřovat :-D Inůfka ochutnávat chtěla, ale zbytky ze země, takže jsme ji museli hlídat :-D o bydlení bude jeden z dalších článků :) měj se krásně!!

   Vymazat
 2. Ani, moc Vám to přeju, užívejte si!!! Princezny rostou před očima, hrozně to letí... A samozřejmě očekávám pohled, ikdybych v soutěži nevyhrála!!! :-D
  PS: čekám na další fotečky, ať můžeme tiše závidět!!! ��
  Pája Kotačková

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jé Páji díky!! :) no rostou... až je mi to chvilkama líto.. ale aspoň je s nima každým dnem větší sranda! :) závidět nemusíš, to radši taky vyraž na cesty!!

   Vymazat
 3. Asi budu muset fakt přijet... Na toto se nevydržím dívat jen na fotkách :D... Pozdravuj holky, je mi po vás smutno ;)... Kristýnka V.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :-D Kristy my už se moc těšíme!! :-P škoda že jsme se v tom lednu nestihly vidět..musíme hned v květnu napravit! Zdravíme do Lužic a posíláme + do zbytku zkouškového!

   Vymazat
 4. Jste odvážní. Štastnou cestu a pevné zdraví - ať už zamíříte kamkoliv. kacakkv (z MK)

  OdpovědětVymazat
 5. Vy naši tuláci :-) zdravíme z redakce IN! Přejeme vám super pobyt, skvělé zážitky a spoustu inspirace na články. Moc se těšíme na fotky a příběhy (a samozřejmě na pohled) :-) M+M+M

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Holky moje milované!! :) děkujeme! :) zdravíme celou redakci!

   Vymazat
 6. Ha, já doufám, že rodina pohled dostane nejen ze soutěže, nicméně jsem moc ráda, že se Vám cesta tak vydařila. :-) V+Z+A+J+J

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No uvidíme, ale spíš to vidím na skype, což? :) ať to tu vidíte celé..

   Vymazat
 7. Ahoj, moc ráda jsem objevila Tvůj blog a těším se na tipy a zkušenosti ze života. Moc ráda bych se vydala s rodinou na prodloužený víkend, takže budu nasávat jako houba. Ať se vám daří.
  Iveta
  medif@email.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuju Iveto! :) těší mě, že se Vám blog líbí :) rozhodně se sem vyplatí zajet na dýl!! :) je to tu kouzelné! přejeme celá rodina krásný den! :)

   Vymazat
 8. Těším se na další novinky z vaší nové domoviny :) Užívejte si to. Já pořád čekám, že by manžela mohli někam vyslat, i když by to bylo na rok a déle, ale zatím bohužel nic :( strašně jsem se těšila, na tu možnost zkusit život jinde. Jinak holčičky jsou úžasné, že cestu zvládly! My jezdíme na sever Německa (na zhruba 10 hodinou cestu autem) a děti to příště dávají. I když člověk musí hledat odpočívadla s dostatečným zázemím pro děti, což naštěstí v Německu je téměř všude :) mějte se krásně a hezký víkend. Míša

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Míšo a kam přesně jezdíte? Máte nějaké oblíbené místo, nebo za rodinou? :) přijímám tipy! To už je taky daleká cesta, tak supr že to dětem nevadí! My jsme to Německo profrčeli jen s dvěma zastávkama na 3min na nakojení, ale věřím, že němci jsou na děti vybavenější :-D Přeju krásný den a ať se brzo zadaří někam vyrazit :)

   Vymazat
 9. Klárčina první věta dnes ráno po probuzení: "Tatínek dnes není v práci." (má pololetní prázdniny). A druhá: "Teta Anička, Magdalenka a Inuška už sú v Holandsku." :-)

  Absolutně nevím, jak ji to tak po ránu napadlo, možná se jí o vás zdálo. :-) A nebo je to tím, že už jí týden vysvětluju, že k vám na návštěvu (jak by chtěla) teď nemůžeme, že jste odjely daleko, do Holandska. Každopádně na vás myslíme fakt denně. Jo a slovo "trumbelína" si zamilovala... :-)
  Peťa

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jé Peti moc vás zdravíme :) tak to mám radost, že se u nás Klárce konečně líbilo :-D tak třeba to do května nezapomene a bude se s náma bavit i tak! To je od ní milé.. no to je holka šikovná, konečně někdo dokáže ocenit můj slovník!! :-) krásný víkend do Olomouce!

   Vymazat
 10. Moc zajímavé počtení...Začíná mě také chytat cestovní horečka. Asi vyrazíme i s pěstouňátkem. Když vidím jak to krásně zvládáte, to by bylo, abychom to nezvládli i my ;-) Bůh vám žehnej! Bára

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No to by bylo! Určitě zvládnete a užijete si to!! :) kam by Vás lákalo vyrazit? :)

   Vymazat
  2. Třeba - Provence, Julské Alpy, Valašsko...nebo tam kde jste teď vy :-)

   Vymazat
 11. super, Aničko, užívejte ...

  OdpovědětVymazat
 12. Ahojte holandští Moraváci! To se mi ulevilo, že nejsem sama, kdo má Volantofobii na dálnicích a v cizině - tam si raději užívám přesně takový pohled na manžela za volantem, jako máte na první fotce :-)
  No podle fotek to vypadá, že jste právě dorazili na dovolenou do nějaké vísky :-)
  Mami, tati pojďte se podívat, to je paráda, tady vám můžu vylézt z domku ven!
  A když soutěž, tak také pro Vás - uhodnete podle indicií, kdo Vám psal?
  Letos budeme spolu 19 let, máme 2 děti, byli jsme Vám na svatbě - a to by aj stačilo.. Jestli ne, dáme další nápovědu :-)
  Zdravíme Vás všichni u nás v domě!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ahojte milí neznámí :) no v první moment nás napadlo, že by to mohla být jedna báječná rodina, skoro sousedící s Dominikovými rodiči v UB - jsme na správné cestě? :)

   Vymazat
  2. Nevím, jestli jsme báječní, ale je to trefa :-)
   (Už jsme se báli, že jsme to dali ultra těžké...)
   Zdravíme všeci aj s babičků aj s kocúrama!

   Vymazat
 13. Moc si užívejte Vašeho dobrodružství :) Budeme se Sofinkou (která je jen o kousek starší jak vaše malá) napjatě sledovat, jak se máte :) Moc vás obdivuji a tiše závidím. Fakt paráda, to chtělo i odvahu. Kamča F.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kami díky za komentář - odvahu jsem měla hned, když mi Dominik oznamoval, že sem bude muset jet, ale mnohem větší odvahu bych musela najít, kdybych měla zůstat s holkama sama doma - asi si dokážeš sama představit, jaké by to bylo 3m bez tatínka Sofinky.. já vím, že bych to prostě nezvládla psychicky,takže bylo jasno hned :)

   Vymazat

Děkuju, že jste si našli čas a chcete okomentovat můj příspěvek.