středa 28. února 2018

Návštěva

Máme za sebou další krásný týden, a tentokrát jsme nebyly s holkama samy - přijely na návštěvu mé švagrové, holek tety, Eliška a Terka, a na víkend pak Domčova kolegyně, naše kamarádka Peťa. 😊 Což samozřejmě znamenalo, že jsme se ani na chvilku nezastavily a snažily jsme se co nejvíc jezdit po výletech. Inůfka ma další zub (druhý!) a Majdi má dnes, když píšu tento článek, druhé narozeniny... 😇 jak je to možné?!? Teď a tady bych chtěla zastavit čas, aspoň na chvilku..
Švagrové za námi jely skoro celý jeden den, takže jsme musely začít zlehka, a protože Uherský Brod, odkud pocházejí, má nedaleko od nás partnerskou obec, vyrazily jsme první den tam - do Naardenu. Možná se vám teď některým vybaví, s kým se toto město pojí, a že je vám známé, je tomu tak? :) Každopádně je to opravdu kouzelná vesnice, a dostatečně maličká na to, abyste si ji prošli za dopoledne, což je ideální. Malebné uličky cihlových domů, kamenných cest, a laviček, utvořené do pravidelného tvaru, obklopeného vodou. V pondělí je tu ticho, klid, jen pár místních, kteří jdou zrovna do práce, na nákup nebo popíjejí před domem kávu. 😊 My si dáváme aspoň horkou čokoládu a fandíme s obsluhou nizozemskému týmu při rychlobruslení. Takové autentické holandské pondělní naladění do nového týdne!


Odpoledne jsme se zastavili ještě v sousedním Muiderbergu na kešky a procházku podél jezera Ijmeer.

V úterý jsme naplánovaly celodenní výlet do severní části Amsterdamu - Zaandamu, kudy vede několik sérií kešek. Majdi s Inůvkou se parádně prospaly, a my našly rekordních 19 pokladů. Část trasy vedla přes průmyslovou zónu Hembrug, kterou rozhodně doporučuju navštívit, pokud  máte rádi taková ta neobvyklá místa, na které žádný průvodce neupozorní, ale za vidění stojí!Další den jsme jeli na trhy do nedalekého města Hilversum. Musím přiznat, že zelenina, ovoce, sýry a pečivo tu bylo za skvělou cenu a přitom rovnou čerstvé, od farmářů a místních, což mi udělalo velkou radost! Co mě ale nemile překvapilo, že nejvíc stánků tu bylo s oblečením, a vypadalo to jako dřív u nás na tržnici.. Centrum města je ale krásné, a měla jsem možnost zaběhnout i do Primarku, takže výlet hodnotím velmi pozitivně! 😊

Co by to bylo za návštěvu, kdybychom se nepodívaly i přímo do Amsterdamu. S holkama se mi tam ale nechtělo, autem už vůbec ne, tak jsme jely vlakem, a Majdi s Ini zůstaly s Domčou doma. Zkusila jsem si tak aspoň veřejnou dopravu (kterou jsem zatím nevyužila), a navíc jsme měly volné ruce a neomezeně času! 😁 No co vám budu povídat - tyto chvíle jsem si opravdu vychutnávala a zdejší hlavní město si malinko napravilo svou reputaci - pobraly jsme kešky, a dostaly se díky nim na opravdu krásná  místa! Sláva geocachingu.. Oslnily mě vodní kanály a rozhodla jsem se pro nás s Domčou naplánovat noční plavbu, až tu za 14 dnů budou s námi babičky (ano, maminky naše milované, oznamuju vám tímto, že budete hlídat holky.. díky!). 😆Na víkend se k nám potom přidala Peťa, tak jsem v sobotu vyrazily do Haarlemu. Fotky na googlu neslibovaly nic převratného, ale pár zajímavých míst tu být mělo.. no pravdou je, že to je jedno z měst, které rozhodně musíme navštívit znovu, protože samotné centrum nás všechny nadchlo! Takhle jsem si představovala asi Amsterdam, ale nenašla jsem to v něm, a pak byla zklamaná, a tady to na nás čekalo celou dobu! Holky spaly, tak jsme prozkoumávaly uličky jak se nám zrovna chtělo, a já se jen nechala unášet tou romantickou atmosférou, vůní právě koupených tulipánů (děkuju Domi!), maličkými obchůdky, a především mě fascinoval klid celého města.. 😊 Nikdo nikam nespěchal, lidé si užívali přítomného okamžiku, na náměstí byly zrovna trhy a všechno tu vonělo, k tomu naše dvě spící princezny.. Přestože byla šílená zima, mně bylo vnitřně teplo a krásně! A takové chvíle tu zažívám často.. nevím čím to je a co to je, ale je to velké, silné, a moc bych si přála, aby mi toto očarování zůstalo i domů, do čr.. naplňuje to celou mou bytost, rozum i srdce! Znáte to? 😇

V podvečer jsme se projeli ještě krátce do Národního parku Zuid Kennemerland, ale chystáme se sem brzo na celodenní výlet, nebudu o tom tedy momentálně víc psát a nechám si to na další článek. Na zpáteční cestě jsme se zastavili u moře, ze kterého byla naprosto odvařená Majdička, ale byla taková zima, že jsme tam byli sotva 15min. Aspoň sem máme důvod zajet!

Na závěr otázka na tělo - kdy a čím jste byli vy sami naposledy uneseni v pokoji, klidu, lásce, úžasu, radosti, že vás to až ochromilo? Budu moc ráda, když se o to se mnou podělíte a uklidníte mě, že nejsem jediný blázen, opilý tou místní nádherou. 😇

6 komentářů:

 1. Prostě super, bomba, já ty vaše fotky a výlety prostě žeru!! :-)GabkaFrey

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Gábi díky!! :-) no a kdy naposled jsi byla z něčeho "paf"? :-)

   Vymazat
 2. Socha Ježíše Krista v Klínech na Slovensku, pak v jeskyních ty vždy oslní a hory všeobecně, být někde vysoko s pocitem, že jste nad všemi starostmi dost vysoko.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To se mi taky moc líbí! :) hory jsou kouzelné.. škoda že v Holandsku žádné nejsou, to už by bylo dokonalé :)

   Vymazat
 3. první mě napadlo csmko - live in the moment... :) ♥ jinak krásný článek, ostatně jako vždy =) a nabitý týden teda... smekám nad tou energií! :D a těším se moc na holky, já je pak už nepustím :D :D I.

  OdpovědětVymazat
 4. Neboj - klidně Ti je na celý den pak půjčím! :-) a jak ráda! A pak necháme holky doma Domčovi, a vyrazíme někam na dámskou uvítací jízdu, co Ty na to? Už mi s K.chybíte, a jak..

  OdpovědětVymazat

Děkuju, že jste si našli čas a chcete okomentovat můj příspěvek.