sobota 17. března 2018

Sami dva

Přijely k nám na návštěvu babičky, tak jsme měli zase možnost strávit čas bez holek, sami dva. 😇 Ráno jsme se pořádně dospali, což každý rodič jistě pochopí. Tím začíná totiž každé dobré rande - když ráno nemusíte vlastně nikam vstávat! 😁 Na oběd už jsme vyrazili do Amsterdamu, kde jsme strávili celé pondělní odpoledne a večer. A co tam?Nejdřív jsme se šli jen projít podél Amsterdamských kanálů, které se táhnou dokola celého centra, a je to tudy hezčí, než samotným středem města. U domu Anny Frankové jsem si posteskla, že se bohužel dovnitř nikdy nepodívám, protože on-line lístky jsou na několik měsíců dopředu vyprodány, a jinak se sehnat nedají. 😔 Dominik mě přesvědčoval, ať se aspoň zeptám, ale měla jsem svoji hlavu, a když mají na netu napsané, že se tam dá dostat jen s on-line koupeným lístkem, nechtěla jsem otravovat.. nakonec jsem se přece jen ozvala, a pán mi poradil, ať jejich web aktualizuju každou hodinu, že se uvolňují lístky postupně. 😏 Pravda - to mě nenapadlo, a když byly vyprodané, prostě jsem to vzala jako hotovou věc - chyba!
Bylo 12:33 a zrovna se uvolnily 4 lístky na prohlídku ve 12:45! Náhoda..? Osud! 😇 Amsterdam jako takový je proslulý svými muzei, která máme taky v plánu ještě navštívit, ale dům Anny Frankové je prostě povinnost.. Rozhodně za návštěvu stojí, ale pokud to jde, doporučuji bez dětí! A to říkám jako zastánce toho, aby s námi holky absolvovaly všechno, ale tady to děti hodně narušovaly ostatním a bylo vidět, že je to na ně dlouhé.


Pak už nás přepadl hlad, tak jsme se vydali na Avocado show v naději, že ho tu umlčíme. Přátelé, řeknu vám to upřímně - lepší jídlo jsem v životě nejedla! Dominik byl vůči tomu trošku skeptický, což je vám asi z názvu jasné.. Všechno jídlo tu obsahuje avokádo, ale není nutně tou hlavní surovinou, takže i masožravci, jako jsme my dva, si najdou to svoje. 😊 Pokud chcete ochutnat něco nového, sem prostě musíte zajít při návštěvě Amsterdamu! Zcela oprávněně si tu ale na stůl počkáte.My si čekání zkrátili procházkou přes Albert Cuypmarkt, který je v blízkosti. Stánky s oblečením, jídlem, masem, rybami, sladkostmi, i místními specialitami se táhnou přes celou ulici víc než kilometr. A tak jsme  si naladili chuťové buňky u stánku s poffertjes, což je něco jako naše lívance, akorát malinké jako dlaň, zalité čokoládou, nutellou, s oříšky, ovocem, prostě na co máte chuť.


Po cestě zpátky do centra jsme se zastavili v Česko-Slovenském baru na pivko, a na trzích s tulipány, koupit babičkám něco za hlídání. 😉


Dostali jsme tip na vyhlídku na město z restaurace Hotelu W, tak jsme zkusili zajít i sem, ale chtělo by to ještě o patro výš. Každopádně taky zajímavé místo, kam by se člověk bez doporučení nedostal. Třeba to využije i někdo z vás při návštěvě. 😉Po setmění jsme uvažovali ještě nad noční plavbou po Amsterdamských kanálech, ale nakonec jsme se tu jen prošli a nechali si to až na další výlet.Další rande se nám podařilo uskutečnit hned ve čtvrtek. Babičky opět nabídly hlídání, tak jsem vyzvedla Dominika u práce a vyrazili jsme do centra. Tentokrát jsme zašli na večeři do Bulls & Dogs. Mají tu dvě speciality, které jsme chtěli ochutnat, no nakonec došlo jen na jednu, a to právě hot dog, který nás zasytil natolik, že jsme nebyli schopní do sebe dostat nic dalšího. 😁 Od nás palec nahoru, a je to další skvělá restaurace, kam se hodí zajít.


Pak už jsme se vydali se na noční plavbu po Amsterdamu.. no romantika přátelé! Tyhle plavby mají svoje kouzlo večer, když jsou všechny mosty nasvětlené, okolní ulice žijí svým vlastním nočním životem, v domech se svítí a máte možnost reálně nasát tu atmosféru v klidu a teple lodi. 😇Miluju naše holky a čas, trávený s nimi, protože je tak vzácný! Ale stejně tak si umím vychutnat i chvíle bez nich, jen s Dominikem. A jak je jich teď o dost míň, a jsou nám vzácnější, tím krásnější si ten čas umíme udělat...
Díky všem, kteří nám umožňujete trávit spolu takové momenty (maminky naše, Inko, Klárko, Kristýnko, Káťo...)! 
Díky Tobě Domi, že i po pěti letech se s Tebou cítím jako na prvním rande - nadšená, mladá, uvolněná, odhodlaná, bezstarostná, nespoutaná, okouzlená, sebejistá.. a (za)milovaná! 💛5 komentářů:

 1. Nemá to chybu!!Těším se na každou větu!!!Užívejte vše!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Míšo moc děkuju, to mě opravdu těší!! :) děkuju!!

   Vymazat
 2. Parádní! Závidím ty chvilky bez dětí, to u nás nehrozí :-D Teď máme s holkama velkou ponorku, protože jsme všecky nemocné, tak jsem se odreagovala aspoň čtením o vašich zážitcích :-) Jinak moc děkujem za pohled, už v pořádku dorazil! Chtěla jsem poslat video, jak ho Zuzanka čte, ale pořád se mi nedaří ji nenápadně natočit :D Udělal velkou radost :-) Díky a užívejte (a piš a foť). Hanka Bl.
  PS: Ještě by mě zajímalo, co jste si to dali dobrého s tím avokádem. To vypadá dobře!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hani to mám radost, že pohled v pořádku dorazil! a že udělal radost :)
   my hojně využíváme hlídání všech, kdo se nabídnou :) v lednu ještě před odjezdem jsme vyrazili 2x večer do divadla a bylo to skvělé! A pro mou vlastní psychickou regeneraci je to důležité :-) až se uzdravíte, nechte holky Kristýnce, určitě taky potřebuje pauzu od učení na státnice :-D
   Dominik měl něco jako burger, a to avokádo bylo místo bulky, já jsem si dala "toast", ale byl to takový bylinkový chlebík s dipem, na tom kuřecí steak a plátky avokáda s rukolou a sýrem - fakt MŇAMKA! :)

   Vymazat
 3. Ahojte,tak už se Vám to krátí :-)
  Ty noční fotky jsou úžasné. Avokádo pokrmy bych taky ochutnala,akorát si říkám, jestli bych se toho najedla :-)
  Zdravím
  Maru

  OdpovědětVymazat

Děkuju, že jste si našli čas a chcete okomentovat můj příspěvek.