středa 9. května 2018

Humans of Netherlands 1

Dirck, 75 let(Potkali jsme se v obchodě, u pečiva)
"Nikdy nevím, co koupit. Stojím tady třeba 20 minut a přemýšlím, co z toho pečiva vzít, a nakonec beru pokaždé jeden typ chleba, který mi chutná. Manželka se mnou už nechce chodit do obchodu, tak musím nakupovat sám. Ale nevadí mi to. Jen bych chtěl ochutnat i něco jiného než ten náš chleba, ale nenajdu k tomu nikdy odvahu. Doma dostanu pokaždé vynadáno, že mi to dlouho trvá, ale já si tady odpočinu.
Býval jsem fešák. Když jsem potkal svoji Iren, odvážně jsem ji pozval ven a ona mě odmítla. Řekl jsem si, že takovou ženskou chci mít po svém boku už navždy. Snažil jsem se o ni 4 roky, než přijala mé pozvání. Po půl roce jsme měli svatbu. Dnes vím, že jsem ji tehdy nemiloval, chtěl jsem ji jen z ješitnosti, ale když už jsme si jednou slíbili, že spolu budeme, tak prostě jsme. Teprve postupem času jsem se učil "milovat" se vším, co to znamená.
U nás doma jsem já ta ženská. Peru, vařím, uklízím, a dokonce jsem se naučil péct. V životě by mě nenapadlo, že to budu muset dělat, a že mě to bude i bavit! Přátele nemám, mám svou ženu. Stal se z ní můj jediný přítel, který má pro mě pochopení. Jednou spolu umřeme. Jednou. Dnes ještě ne, mám chuť na ten chleba."

Aetsveld, 31.1.2018

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuju, že jste si našli čas a chcete okomentovat můj příspěvek.