pondělí 12. listopadu 2018

Zase ty dárky...

Po úspěšném článku o tipech na dárky pro prťata jsem se rozhodla sepsat pár originálních nápadů na dárky pro přítele, manžele, přítelkyně, manželky, rodiče, prarodiče, kamarády.. asi jak komu co sedne! 😉

vánoce 2017

Je jasné, že dárky nejlépe vyberete podle toho, jaký je daný člověk a co má rád. Já dárky Dominikovi kupuju ráda, protože tuším, co by ho mohlo potěšit, co by využil, a co si budeme - té foto techniky je na trhu stále dost, takže ještě dlouho budu moct nakupovat! 😂 U dalších lidí z rodiny a přátel už to bývá horší - člověk pořádně neví, co doma mají, co by se jim mohlo tak ještě hodit.. chce to pořádně promyslet. Ale zkusila jsem sepsat pár nápadů, které mi přijdou využitelné pro širší okruh lidí, a nejsou třeba tolik profláknuté.. 😇

vánoce 2017

vánoce 2017

Jako tip na adventní kalendář pro muže si dovolím vložit můj vlastní nápad 😊 Není jich sice 24, ale to z toho důvodu, že některé dny jsme doma nebyli, takže jsem je rovnou vynechala!


1. Kuchyně, jídlo, vaření

Tady si asi říkáte, že to budou dárky spíš pro ženy, ale nemusí to tak být. Jasně, pokud žena ráda peče (což já ano), tak ji věřím může potěšit originální forma na pečení, nebo zajímavá sada misek. Mě zaujaly misky z kokosových ořechů, které jsou naprosto nádherné a dokonce můžou být ještě vyřezávané!


www.kokonat.cz

Skvělým počinem je podle mě možnost namíchat si vlastní oblíbenou kombinaci müsli, nebo jenom mrazem sušené ovoce! Tímhle dárkem podle mě chybu neuděláte!

www.mixit.cz

Pokud hledáte něco pro chlapa, věřím, že se mu bude líbit dárková bedna, kterou si musí sám páčidlem otevřít! 😂 Můžete vybrat bednu na míru, podle chutí daného muže, což si myslím, že je úplná dokonalost a je tu výběr fakt všeho možného - pro gurmány, pivaře, masožravce, bedny plné whiskey, rumu a dalšího... Není to prostě jen balíček s jídlem/pitím, ale má to takovou tu přidanou hodnotu, kterou věřím, že chlap ocení, když ho to stojí nějaké úsilí!

www.manboxeo.cz

2. Pro cestovatele

Krásný nápad je podle mě stírací mapa - ať už světová, evropská, nebo jenom České republiky. Sami máme doma celosvětovou a baví nás mapu postupně stírat 😇 Navíc to vypadá dobře i jako dekorace na zdi a mapa přijde v krásném tubusu, což je taky supr.


Pokud máte nějaké to volno navíc, které si můžete v práci vzít, přijde mi supr vyrazit někam pryč - koupit levné letenky, nebo jízdenky, kterých je přes zimu mraky, a odjet aspoň na prodloužený víkend! Když něco takového koupíte a naplánujete jako překvapení, věřím, že se to setká s úspěchem i u druhé osoby!

Kdo hodně cestuje, řeší určitě taky neustálé dobíjení telefonu - pro takové případy je perfektní mít při ruce powerbanku - čili externí nabíječku. My máme doma dvě a točíme je pořád dokola, běda jak jsou obě vybité 😂

vánoce 2017

3. Zážitky

Tuhle kategorii dárků já osobně miluju nejvíc! Ono totiž když se tak člověk zamyslí, tak materiální věci si moc nepamatujeme, ale zážitky, ty v nás přetrvávají dlouho a můžou hodně ovlivnit!

Z těch méně náročných a drahých mě napadá třeba jen jednoduše naplánovat originální den/ večer ve dvou, protože každý rodič něco takového jednou za čas potřebuje. Domluvit si hlídání, zajít si do divadla, na večeři, zajet na východ sluníčka do hor, strávit den ve wellness, to už si sami dosaďte podle toho, co máte rádi a z čeho potřebujete sami dobít baterky! 😊

vánoce 2017

Pak jsou samozřejmě už náročnější a dražší zážitky, jako například seskok padákem, let balónem nad městem, nebo si můžete pronajmout luxusní auto / motorku a užít si projížďku, to je opět na vás.

Kdo rád běhá, může ocenit startovné na nějakém maratonu, kdo plave, určitě nepohrdne permanentkou do bazénu apod. Zážitky jsou podle mě skvělým dárkem, ale musíte toho druhého alespoň trochu znát. Co ale určitě ocení většina lidí jsou odpočinkové víkendy. Můžete tomu druhému naplánovat a zaplatit nějaký pobyt s přáteli, se kterými se domluvíte! Nebo jen pozvat jeho/její přátele na nějaký víkend k vám domů a odjet pryč s dětma, aby měli prostor strávit společný čas tak, jak sami chtějí! Tohle jsou ty "nejlevnější" dárky a přitom věřím, že potěší každého!


4. Předplatné, kurzy

Dneska je ohromné množství všelijakých kurzů, které je možné absolvovat osobně, nebo dokonce online přes počítač, čili i pro maminky malých dětí ideální záležitost, když u toho druhý rodič pravidelně tráví čas s dětma. Od kurzů vaření, jazykových, přes ty specializované třeba na focení, šití, nebo i kurz první pomoci, který si podle mě může člověk udělat i víckrát za život.


Předplatné je podle mě skvělé v tom, že se jedná o dárek na delší dobu, ať už mluvíme o půlročním, nebo ročním. Můžete tak mít vánoce každý měsíc a udělá to o to víc radosti. Nemyslete si však pouze na předplatné nějakého časopisu! My doma odebíráme National Geographic, to jo, ale můžete objednat třeba pivní předplatné, kdy vám každý měsíc přijde domů bedna různých zahraničních i domácích speciálů, ke kterým se jinak asi nedostanete, nebo předplatné originálních ponožek a členství v klubu Pánů z Ponožkovic, pokud se nebojíte být vidět! 😅

www.ponozkovice.cz

5. Hry

Hry jsou všeobecně dobrým dárkem, pro rodinu, i jednotlivce. Stolní hra, karetní, počítačová, nebo taková, která se věnuje třeba tématu, kterému daný člověk rozumí a může pomoci této hry učit svoje děti. Jako je tomu například u hry Malý hvězdář, kde si můžete prosvěcovat jednotlivá souhvězdí večer na zeď! U nás doma frčí s návštěvami Dixit, takže už dlouho toužím po nějakém rozšíření této hry, a jako malá jsem zbožňovala Kamionem po Evropě, která teď byla znovu vydaná.

6. Diáře, bloky

Přiznám rovnou, že tenhle typ dárků mě nikdy neoslovil. Byť jsem diáře vždycky používala, teď jsem přešla na ten v mobilu, ale i tak jsem si diář potřebovala vždycky vybrat sama, aby mi seděl.. Nedávno jsem ale narazila na dost originální designové bloky, které by potěšily i mě a věřím, že i spoustu dalších! Můžete si vybrat album pro vzpomínky na neobyčejné, ale i ty všední momenty jednoho roku, knihu, mapující váš společný život s partnerem, který pak třeba můžete věnovat svým dětem, nebo si z něj na stará kolena číst, zápisník posledních tří roků, deníček dětských hlášek, nebo naprosto krásný soubor sta výzev pro muže, které by měl za svůj život prožít! Miluju takovéto mapování života, ve kterém si pak můžete listovat. 😇

www.bloque.pro

Tak co, vybrali byste něco? 😇 Co by potěšilo vás - to se ptá teď asi každý, tak já jinak - co byste pod stromečkem najít opravdu nechtěli? Já bych tam nechtěla najít šperky (pokud by nebyly dřevěné!), ani kosmetiku, protože to fakt neumím ocenit a nevyužívám 😅ale to naštěstí mé okolí ví...

4 komentáře:

 1. Aničko, Vaše články i pohled na život jsou báječné a inspirující. Moc Vám i rodince fandím! Mějte se,Anna. 😊 P.S- díky za tip na dětské foťáky, už je máme doma a jsou parádní!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anno moc děkuju za krásnou zprávu! to mám radost, že bude o fotografa víc mezi dětma!! :-D :) mějte se krásně!

   Vymazat
 2. Ahoj Aničko, děkuji za moc pěkný článek, jste krásná rodina. Chtěla bych se zeptat, jestli bude ještě nějaký článek o dárkách, případně bych uvítala tipy na levnější dárky (některé z výše uvedených jsou cenově náročnější). Děkuji a měj se pěkně. Míša Maňasová

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Míšo! :-) děkuju za příspěvek - ano, to máte pravdu, některé jsou rozhodně dražší, ale některé se dají sehnat i za dobrou cenu (např. mixit, nebo stírací mapa, společenská hra) :-) ale je to dobrý nápad na další článek, děkuju! Zamyslím se nad tím a kdyžtak sepíšu. Přeju vám krásné dny :)

   Vymazat

Děkuju, že jste si našli čas a chcete okomentovat můj příspěvek.